Ancient City – Tajlandia

Ancient City – Tajlandia

 

Bangkok to miasto o zupełnie obcej nam kulturze, co sprawia, że jest w stanie zagwarantować nam niepowtarzalne wrażenia turystyczne. Jest jedno takie miejsce, które – mimo rosnącej popularności – nadal jest rzadko uczęszczane przez turystów i wspominane przez przewodniki. Jest to tak zwane Ancient City, czyli tak zwana Tajlandia w miniaturze. Inna nazwa tego miejsca to Muang Boran.

 

Czym jest to intrygująco brzmiące miejsce? Jest to park, który nie znajduje się w samym Bangkoku, a trochę ponad trzydzieści kilometrów na południowy wschód od tego miasta. Obiekt zajmuje aż 320 akrów powierzchni, a na jego terenie umieszczono repliki najbardziej znanych i cenionych budowli w Tajlandii – są tam niezwykłe świątynie, zachwycające pałace oraz piękne rzeźby.

 

Sam kształt parku przypomina zarys granic geograficznych Tajlandii, co tym bardziej wzmaga wrażenie, że jest to miniaturowa Tajlandia. Obiekt utworzono w drugiej połowie XX wieku, w 1972 roku. Ten park to historia Tajlandii w pigułce i wyjątkowe muzeum pod gołym niebem. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie budynki, które zostały odwzorowane w Ancient City istnieją obecnie. Niektóre repliki zostały już pozbawione swoich prototypów. Co więcej, nie każdy obiekt znajdujący się w parku to miniatura – wiele z nich zostało stworzonych w skali 1:1. Ten park pozwala na to, by w jeden dzień zwiedzić całą Tajlandię, a także poznać jej historię, religię, sztukę i kulturę. Są tam obiekty, których prototypy liczą sobie wiele wieków, jak i takie, które odzwierciedlają bardziej współczesne obiekty – to jeszcze bardziej czyni park miejscem niesamowitym, który jest podróżą przez rozległą historię kraju.

 

Wizyta w Ancient City nie ogranicza się jedynie do poznawania zabytków. W przerwie można skorzystać z uroków Pływającej Wioski, czyli wielu smacznych restauracji, które zostały ulokowane na wodzie. Są tam również stragany z tajskimi pamiątkami.

 

Miniaturową Tajlandię można zwiedzać nie tylko na piechotę, ale również rowerem (który można wypożyczyć), a nawet własnym samochodem.

Leave a Reply