Niebiańska plaża

Niebiańska plaża

 

„Niebiańska Plaża” to tytuł głośnej produkcji filmowej Hollywood, w której główną rolę zagrał Leonardo DiCaprio. Film był adaptacją również bardzo popularnej książki, której autorem był Alex Garland. Pojawienie się tych bestsellerów sprawiło, że plaża, w której kręcono zdjęcia do filmu stała się miejscem tłumnie odwiedzanym przez turystów. Co więcej, wyspa do której plaża należy, została zaliczona do jednego z najpiękniejszych miejsc w całej Tajlandii.

 

Słynny film kręcony był na tajlandzkiej wyspie Koh Phi Phi Leh, która nadal jest niezamieszkała. Plaża znana z filmu – nosi nazwę Maya Bay – jest otoczona przez strome klify, których wysokość wynosi miejscami nawet sto metrów. Ma ona mniej więcej 200 m szerokości, choć poza nią w zatoce znajduje się kilka innych mniejszych plaż. Plaża łączy się z ciepłym i o bardzo przejrzystej wodzie Morzem Andamańskim, a turyści chętnie odwiedzają ją zwłaszcza w okresie od listopada do kwietnia, bo wtedy właśnie jest tam najlepsza pogoda – w pozostałych miesiącach pojawiają się wysokie i niebezpieczne fale, które mogą stanowić zagrożenie życia.

 

Niebiańska plaża charakteryzuje się nie tylko przejrzystą wodą, ale również jasnym, drobnym piaskiem i zachwycającą rafą koralową. Na jej terenie można także podziwiać piękne wydmy oraz wyjątkową, niemal dziewiczą, roślinność. To miejsce idealne do uprawiania wodnych sportów, takich jak snorkeling czy kajaki. Turyści odwiedzający wyspę Koh Phi Phi Leh mogą wynająć różnego rodzaju łodzie, są również do dyspozycji atrakcyjne statki wycieczkowe, które dodatkowo oferują takie atrakcje jak nurkowanie czy wędkowanie – istnieje nawet możliwość, by pokładowy kucharz przyrządził własnoręcznie złowioną przez turystę rybę.

 

Plaża Maya Bay jest częścią parku narodowego, w związku z czym wejście na jej terytorium jest dla turystów płatne (zasada ta nie dotyczy jednak mieszkańców Tajlandii). Fani filmu mogą jednak zbyt łatwo nie poznać w prawdziwej plaży tej filmowej, gdyż na potrzeby produkcji została ona trochę „udoskonalona” – po zakończeniu zdjęć starano się przywrócić jej dawny wygląd.

Wypad na rajską wyspę? http://www.tui.pl/wypoczynek/tajlandia

Leave a Reply