Wat Arun – Świątynia Świtu

Wat Arun – Świątynia Świtu

Tajskie świątynie to bez wątpienia najciekawsze miejsca na mapie każdego turysty. Jeśli mamy okazję przebywać na terenie Tajlandii, koniecznie powinniśmy zarezerwować czas na Wat Arun, czyli Świątynię Świtu.

Budowla zapierająca dech w piersiach

Nie bez powodu Wat Arun jest określana jako jedna z najpiękniejszych tajskich świątyń. Na uwagę zasługują chociażby wieże, które posiadają od 104 do 80 metrów wysokości. Warto także przyjrzeć się specyficznym zdobieniom ścian, w roli których wykorzystano specjalnie tłoczoną porcelanę. Jest ona chińskiego pochodzenia i nadaje świątyni odpowiedni klimat. Co więcej, obleka ona także poszczególne posągi. Porcelana jest charakterystycznym znakiem dla omawianej budowli.

Skąd wywodzi się nazwa Świątyni Świtu?

Świątynia Świtu zawdzięcza swoją nazwę malowniczym widokom, które można podziwiać z wybranej wieży. W momencie gdy słońce dotyka horyzontu, widok jest najbardziej efektowny. Warto nadmienić, że obejmuje on swoim zasięgiem przede wszystkim rzekę Chao Phraya.

Raj dla turystów

Omawiana świątynia jest dostępna dla zwiedzających każdego dnia, jednakże aby dostać się na jej teren należy uiścić niewielką opłatę. Warto zaznaczyć, że Tajowie mają do niej bezpłatny dostęp. Świątynia Świtu znajduje się w turystycznej dzielnicy, dlatego do dyspozycji turystów zostają oddane najróżniejsze sklepy z pamiątkami. Dodatkowo, w jej pobliżu są również zlokalizowane najważniejsze muzea. Warto także wspomnieć o restauracjach, dzięki którym turyści nie będą mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego lokalu gastronomicznego, w którym będą mogli posmakować tajskich przysmaków.

Jak dostać się na teren Świątyni Świtu?

Ze względu na specyficzną lokalizację Świątyni Świtu, na jej teren najszybciej można dostać się wyłącznie za pośrednictwem łodzi ekspresowej lub promu. Dla turystów jest to dodatkowa atrakcja, której nie warto sobie odmawiać. Prezentowana świątynia znajduje się na zachodnim brzegu rzeki Menam i naprawdę warto pokonać wszelkie przeszkody, aby podziwiać ten oryginalny symbol Bangkoku.

Leave a Reply